Informacje o produkcie

Podstawa, Szkło jak lód żądanego formatu S1

0,00 zł

Dostępność: W magazynie

* wymagane pola

0,00 zł

Krótki opis

 

Numer produktu: 02056SNS1

 

Podstawa, Szkło jak lód żądanego formatu S1

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Informacje dodatkowe

SKU Susane 02056SNS1

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

   

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Opis produktu

Podstawy pod kominki Firmy Temprix są wykonane z bardzo odpornego na porysowania szkła bezpiecznego hartowanego o grubości 6 mm. Zabezpieczają one podłoże przed i pod kominkiem przed uszkodzeniami wywołanymi przez iskry i gorące cząstki popiołu. Materiał zastosowany w produkcji a także sposób wykonania umożliwiają zamontowanie na takiej podstawie kominka o wadze nawet do 650 kg.  

Dla zabezpieczenia podłoża przed uszkodzeniami powinno się zakryć przestrzeń przed kominkiem naszą podstawą szklaną lub wykonaną z innego niepalnego materiału – patrz inne podstawy z oferty Firmy Temprix. Proponujemy zakryć obszar co najmniej 500 mm przed kominkiem i 350 mm po bokach. Z naszego długoletniego doświadczenia wiemy, że taka wielkość podstawy powinna uchronić Państwa podłogę przed uszkodzenia spowodowanymi przez iskry i gorące elementy popiołu, czy drobiny palącego się drewna. Także zakrycie podłoża pod piecem wolnostojącym jest zalecane. Promieniowanie cieplne emitowane przez piec jest w dużej mierze odbite od powierzchni podstawy i na podłogę ma wpływ znacznie mniejsza temperatura, co nie powoduje ujemnych skutków. Taki rodzaj zabezpieczenia jest zgodny z najnowszymi przepisami budowlanymi, co chętnie potwierdzi Państwu kominiarz dokonujący przeglądu.

Montaż naszej szklanej podstawy jest bardzo prosty. Przed zamontowaniem pieca trzeba wyznaczyć obszar, jaki musi być zabezpieczony, dobrać odpowiedni kształt i rozmiar z naszej oferty. Następnie w czasie montażu pieca wystarczy tylko położyć podstawę na właściwym miejscu i zamontować na niej Państwa kominek. Po zamontowaniu pieca przesunięcie podstawy może okazać się niemożliwe lub bardzo utrudnione, dlatego też radzimy dobrze przemyśleć lokalizację podstawy przed instalacją paleniska.

Wszystkie podstawy pod kominki Firmy Temprix są zabezpieczone do transportu przed uszkodzeniami i dostarczane pod wskazany adres za pośrednictwem firmy DHL.

Nasze podstawy kominkowe mają krawędzie polerowane tzw. kształt C i narożniki zaokrąglone R=10 mm. Taki rodzaj obróbki powierzchni zapewnia maksymalną wytrzymałość termiczną i mechaniczną podstawy, w przeciwieństwie do podstaw z fazowanymi krawędziami, gdzie krawędź jest dużo bardziej narażona na uszkodzenie mechaniczne.
Taki kształt krawędzi jest też idealnie dopasowany do naszych uszczelek do podstaw, wykonanych z elastycznego i przezroczystego profilu silikonowego. Do największych zalet naszych uszczelek możemy zaliczyć:

  • utrzymanie czystości pod podstawą
  • kształt profilu uniemożliwia dostanie się pod podstawę kurzu, drobin popiołu, czy innych zanieczyszczeń,
  • w przypadku nierówności powierzchni podłoża uszczelka niweluje znacznie te różnice, co w konsekwencji powoduje równomierne rozłożenie ciężaru pieca na całej podstawie, dzięki czemu kominek stoi pewnie i stabilnie,
  • kształt zewnętrzny zamontowanej uszczelki ułatwia zamiatanie popiołu z powierzchni podstawy,  
  • montaż jest prosty i szybki,
  • do każdej uszczelki jest dołączona szczegółowa instrukcja mocowania.


Podstawa ze szkła bezpiecznego hartowanego jest także elementem ozdobnym przestrzeni wokół kominka. Dzięki swoim walorom estetycznym idealnie wtapia się w otoczenie, a jednocześnie podkreśla jego największe atuty. Spróbujcie Państwo sami, a na pewno docenicie zalety naszych podstaw.

Wszystkie standardowe podstawy z oferty są na magazynie dostępne.

Jeżeli nie mogą Państwo dopasować podstawy z naszej standartowej oferty do swoich potrzeb, jesteśmy w stanie wyprodukować ją Wam według dostarczonych rysunków i wymiarów.